Bir Gün

Yazar: Mehmet Yılmaz
ISBN: 978-605-5676-57-5
Sayfa Sayısı: 96
Ebat: 13,5×21 cm
Kağıt Kalitesi: 70 gr. Enso
Kapak Cinsi: Amerikan Cilt
Dil: Türkçe
Fiyatı: 12 TL
Çıkış Tarihi: Şubat 2012 (Satış dışı)
Basım Bilgisi: 1. Baskı
Kategori: Öykü

Suskunluğun pek çok anlam kazandığı bir sevda bu; çünkü ‘susuyorsam bil ki, seni düşünüyorumdur’ demişti ona…
Üniversite öğrencileri Yavuz ile Tuğçe’nin aşkını anlatıyor bu hikâye. 1999’un yazına denk gelen o birlikte geçirebildikleri bir günlerini, Samsun’u mesken tutarak işliyor…
Öyle ki Yavuz, Şehr-i Samsun’u daha ziyade Tuğçe’nin varlığında seviyor; onların sabır dolu sevdalarıyla Samsun’un şehir ruhu birbirini sarıp sarmalıyor.
Taşrada yaşanan bir aşk, alelade iki gencin hayalleriyle örülüyor. İyi ama burada farklı olan; bize vaat edilen ve bu kitabı okunası kılan şey ne? Nedir esasında herkesin yaşayabileceği bir sevdayı müstesna hale getiren?
Kişilerin kaderlerinin toplumların kaderleriyle kesiştiği; belki çoğumuzun ‘yalnızca bir haber gibi’ görüp geçtiği; sayıların, isimlerin dolaştığı o büyük afetten geriye kalan yalnızca kayıplar mıdır? Yoksa mevcudiyeti devam edenler midir esas kaybedenler?
Sade, deruni, herkesin yaşayabileceği ama herkesin kaldıramayacağı bir sevdanın; taşralı, samimi ve hüzünlü türküsünü dinlemek istiyorsanız eğer, bu hikâyede siz de varsınız demektir.
Ona, ‘bir gün’ bırakıp giderken; kimseler bilmedi sevildiğini…
Kimseler bilmedi bu gizli sevdayı…

Mehmet Yılmaz; 1979 Samsun doğumlu. OMÜ Coğrafya öğretmenliği mezunu. 2000 yılında bu yana bir yandan öğretmenlik yaparken bir yan-dan çeşitli gazete ve dergilere spor, seyahat ve kültür yazıları yazıyor. Evli ve iki çocuk babasıdır. Samsun’da yaşamaktadır.

Kategoriler:,