Kesişen Yollar

Yazar: Osman Aytekin
ISBN: 978-605-5676-80-3
Sayfa Sayısı: 240
Ebat: 13,5×21 cm
Kağıt Kalitesi: 60 gr. Enso
Kapak Cinsi: Amerikan Cilt
Dil: Türkçe
Fiyatı: 16 TL
Çıkış Tarihi: Ekim 2013
Basım Bilgisi: 1. Baskı
Kategori: Roman

Sevgiyi arayan bir adam aradığı sevgiyi bulabilecek miydi, yoksa gönlü aşkla mı dolacaktı?
Aşk… bambaşka bir duygu; insanı heyecanlandıran çoğu zaman da insanı hasta eden.
İnsan aşkı yaşamalı; aşkı içinde yaşatmalı. Aşk nazik bir çiçek gibidir. Şefkat ister, emek ister. Nazik olunduğunda gerçek aşk sonsuza kadar sürer. Çok bireysel bir çağda yaşıyoruz. İnsanlar hızla bencilleşiyor. O yüzden aşkı bulmak zor. Hâlbuki aşk paylaşım ister. Gerçek aşk insanları daha iyi hale getirmeli. Aşkı sınırlamaya çalışıyorlar; hâlbuki aşk sınır tanımamalı. Aşkı insan canlı tutabilmeli.
Ya sevgi?
Aşk gibi değildir sevgi; aşkın içinde var olsa da. Sevgi demek mutluluk demektir. İnsanı ne kadar güzelleştiriyor bu sevgi… Kalbi aşkla dolu insan başkalarını da ya mutlu ya da mutsuz görebilir.
Aşk gibi sevgi de yakardı insanı. İkisi de eritebilir ve bitirebilirdi. Ancak Aşk her zaman beklemedeki sabrı sevgi kadar gösteremezdi. Sevgi bir kıvılcım gibi aşk kadar her zaman çabuk sıçrayıp bir anda kaybolmazdı. Aşk bir ömür gibi görünebilir fakat sevgi daha kalıcı ve kuşatıcı olabilirdi.
Genç adamın gönlünde sevgi vardı. Farklılığını duyduğu sevgi; aşka inat bir sevgi… Bütün gam, keder ve zor günlere rağmen hiç eksilmeyen ve arttıkça artan bir sevgi… Bu sevgi de; geçmiş günlerden kalan iyi mi kötü mü olduğunu bilmediği veya kestiremediği, bir biçimde içini yakan bir sevgi. Kendisinin de bunu bazen anlamakta zorlandığı, çelişkilere düştüğü; duygu karmaşası karşısında ne yapacağını şaşırdığı bir sevgiydi bu. Aşkı duyuyor ancak sevgiyi yaşıyordu. Ve bu sevgi bir an öyle bir hal alabilir ki aşk kadar yıkıcı olabilirdi; boşluktaki bir insanın sevginin derinliğinde kaybolup yok olması gibi.
Şehirde yeni ümitler, heyecanlar, yürek burkuntuları ve yüreğinde biriken acılar kendi hayatına yeni şeyler katabilirdi.
Yeni yüzler; insanda hep bir bilinmezlik duygularının açığa çıkmasında müyesserdi.
Bu yüzler ne muammalar taşırdı.
Ya insanı sevda ateşine sokan bakışlar gelip de yüreği yakarsa!
Duygularına yön verip de ikisini de bir sevgi de buluşturabilir miydi?
Bu genç adam hayalinde yaşamaya tutunan sevgilisinin varlığıyla sevgi çıkmazında ne yapacaktı?
Bir sevda uğruna tüketilen umutlar, heba edilen ömürler, çekilen kahırlar… Bu adam, duyguların kıskacında içini köz eden sevginin sirayetinde istikbalini düşünememişti bile.
Onu öyle bir duyguyla görmeden öyle bir sevdi ki, hem de yıllarca!
Diğeri de,” senin yokluğunda bir ömür sevgi besledim”, diyordu.
Sevgi arayan bir adamın aşk ve sevgi ekseninde kesişen yolları… Hayatının en mutlu günlerini yaşatabilecek mi?

Osman Aytekin; Gazeteci, Sanatçı, yazar. 20 Ocak 1959 Derinkuyu (Nevşehir) doğumlu ve Nevşehir Lisesi mezunudur. Emekli Memur. Evli ve üç çocuk babasıdır. Çeşitli dergi ve gazetelerde makale, deneme, inceleme, söyleşi ve desenleri, yayınlanmaktadır. Kartpostal ve kitap kapağı çalışmaları bulunmaktadır. Kişisel sergiler açmış olan Aytekin karma sergilere de katılmıştır.
YAZSANBİR (Yazarlar ve Sanatçılar Birliği Niğde) Kurucuları arasında yer alan Aytekin bir dönem Yazsanbir’in Başkan Yardımcılığı görevini de yürüttü. Genç Kardelen (Niğde) isimli kültür sanat ve edebiyat Dergisi, Haftalık Derinkuyu Ekspres ve Derinkuyu Haber Gazetesi Yazı İşleri Müdürlüğü görevini de yapan Aytekin’in “Bir Kış Günü” öykü kitabıyla birlikte yayınlanmış 10 kitabı bulunmaktadır. Halen Derinkuyu Haber sitesi editörü olan Aytekin çeşitli meslek birlikleri üyesidir.

Kategoriler:,