Lena’nın Masalı

Yazar: Zühre Koç
ISBN: 978-605-9755-05-4
Sayfa Sayısı: 208
Ebat: 13,5×21 cm
Kağıt Kalitesi: 60 gr. Enso
Kapak Cinsi: Amerikan Cilt
Dil: Türkçe
Fiyatı: 17 TL
Çıkış Tarihi: Aralık 2015
Basım Bilgisi: 1. Baskı
Kategori: Roman

Düşle gerçek arasında incecik bir çizgi var. Ne zaman düşte, ne zaman gerçekte yaşadığımızı çoğu kez ayırt edemeyiz. Masallara tutkumuz hep bu yüzden.
Lena’nın Masalı; küçük bir kızın mutsuzluktan mutluluğa, kimsesizlikten kocaman bir aileye geçmesinin dokunaklı ve içten serüvenini anlatıyor. Acaba düş olan hangisiydi? Bir çocuğun kalbine sığabilen kederleri mi, yoksa yağmur sonrası gökkuşağını anımsatan neşeleri mi?
İyilik hangi kalbe değse yumuşatır. İyi insanların kalpleri bereketli topraklar gibi yumuşacık ve üretken, kötü insanların kalpleri ise çorak topraklar gibi sert ve acımasız olur. Lena’nın Masalı’nda her iki türden kahramanlarla karşılaşıp aralarındaki devasa uçuruma şaşıracaksınız.
Anneler yuvalarımızın melekleri anımsatan dişi kuşlarıdır. Minicik kanatları ile üstümüze gölge olurlar, merhametli dokunuşları her türlü yaramıza şifadır. Onların kalpleri sırçadan bir köşke benzer, gerçek ferahlığa talip olanlar bu sırçadan köşkleri abad ederler. Lena’nın Masalı böyle diyor bizlere. İşitebilmek ve kabul etmek temennisi ile…

Zühre Koç; 1976 yılında Zonguldak’ta doğdu. İlk ve orta öğrenimini Zonguldak’ta tamamladı. 1993 yılında Konya Selçuk Üniversitesi, Mesleki Eğitim Fakültesi’nin “Anaokulu Öğretmenliği” bölümünü okumaya başladı ve 1997 yılında mezun oldu. 1997 yılında İstanbul’da, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda öğretmenlik hayatına başladı.
Zühre Koç sorgulayan ve sürekli gelişen bir gelecek yetiştirme amacı ile Okul Öncesi Eğitim kitapları yazmaya başladı. 2012 yılında kendisi gibi eğitimci olan eşi Selçuk Koç ile birlikte yazdığı” İlk Sevincim “adlı eğitim kitapları ile yazarlık serüvenine atıldı.
Zühre Koç yazmanın dünyaya açılan en renkli kapısı olduğunu hissettikten sonra bunu ömür boyu sürdürmeye karar verdi. Yazarlık hayatına bu kez farklı bir türle devam eden yazar roman türünde eser yazmaya başladı. 2015 yılında “Lena’nın Masalı” adlı romanı basıldı. Zühre Koç, Lena’nın Masalı’nda bir hayat hikayesini; farklı bir bakış açısı ile, kayıp bir masal kitabını konu alarak anlattı.
Evli ve bir çocuk annesi olan Zühre Koç, eğitim hayatına da devam etmektedir. İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi alanında yüksek lisans yapmakta, “Masal kitaplarının okul öncesi çocuklarının gelişimi üzerindeki olumlu ve olumsuz etkileri” üzerine tez çalışmasını sürdürmektedir. Büyükçekmece Adem Çelik İlkokulu Anasınıfında öğretmenlik hayatına devam eden yazar, okuyucularına yeni eserleriyle de ulaşabilme arzusu ile yazma çalışmalarını sürdürmektedir.

Kategori: